Çiçeklenmedeki bitkim gelişmiyor.Acil yardim !!?

Yaklaşık 4. Ayına girmiş bitkim bircok zorlu mucadele hastalik vs sonunda fotodaki haline gelmiştir. Son 2 haftadir somekler guzel gorunmesine ragmen mikroskop altında tricomlar halen şeffaf ve bitkide koku bile yok. Alt yapraklarda daha pistiller somek olmadi bitki icin zaman durmus gibi gorunuyor ne yapmaliyim. Bu arada someklerde seker yapraklarinda sararmalar oluyor temizlesem de önünü alamiyorum. Pro growerlar acil yardim ...

MrTiger420

Müptezel
Azot Fazlalığı. Bitkinin bu dönemde azota olan ihtiyacı çok düşüktür. Nitrojen zehirlenmesi olduğu için bitki potasyum elementini topraktan alamıyor. Toprakta çok fazla kalsiyum veya nitrojen olduğunda Potasyum düzgün bir şekilde emilemez. Çözüm en az saksı hacmi kadar ph dengeli su ile FLUSH at, toprak kuruduktan sonra bloom gübrelerini abartmadan normal değerlerin yarısı kadar gübreli suyla sulama yapa bilirsin. Azot gübresini azalt.

MrTiger420

Müptezel

Azot Fazlalığı. Bitkinin bu dönemde azota olan ihtiyacı çok düşüktür. Nitrojen zehirlenmesi olduğu için bitki potasyum elementini topraktan alamıyor. Toprakta çok fazla kalsiyum veya nitrojen olduğunda Potasyum düzgün bir şekilde emilemez. Çözüm en az saksı hacmi kadar ph dengeli su ile FLUSH at, toprak kuruduktan sonra bloom gübrelerini abartmadan normal değerlerin yarısı kadar gübreli suyla sulama yapa bilirsin. Azot gübresini azalt.
Rapor: Keçiboynuzu pekmezli flush suyumla guzelce bitkilerime flush attim. Azot fazlaligi olan bitkim kendine geldi ufak ufak N1 P5 K8 + humik asit 8 +bor +25 organik madde gübremden su ana kadar 2 sulama yaptim . Lakin büyük cicegin (fotodaki) durumu bir tik daha iyi olsada somek yapraklarindaki yaprak ucundan baslayan sararma ve devaminda gelen çürümeyi tamamen engelleyemedim. Bitki son doneminde somekleri çürütürse cok üzülürüm , lütfen yardım hocam .

MrTiger420

Müptezel
Yapılması gerekeni yapmışsın. Çürümez , sıkma canını. Senin bitkinde aşırı seviyede korkucak bir durum yok. Yapraklardakı yanmalar ve ya sararmalar düzelmez zaten. Yeni çıkan yaprakları takip et ve diğer yapraklara yayılmaması önemli. Bitki ihtiyacı olduğu elementleri yapraktan alıp, o elementlere daha çok ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalışıyor. Çiçeklenme döneminde bazı yaprakların sararıp dökülmesi normaldir...

Yapılması gerekeni yapmışsın. Çürümez , sıkma canını. Senin bitkinde aşırı seviyede korkucak bir durum yok. Yapraklardakı yanmalar ve ya sararmalar düzelmez zaten. Yeni çıkan yaprakları takip et ve diğer yapraklara yayılmaması önemli. Bitki ihtiyacı olduğu elementleri yapraktan alıp, o elementlere daha çok ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalışıyor. Çiçeklenme döneminde bazı yaprakların sararıp dökülmesi normaldir...
Hocam yalniz koku da yok bunda henüz, gercekten işkilleniyorum :D Normal midir ? Ne zaman koku vermeye baslar ?

Yostuzagna

Yeni üye
Hocam yalniz koku da yok bunda henüz, gercekten işkilleniyorum :D Normal midir ? Ne zaman koku vermeye baslar ?
Kanka o koku sorununu ben de yaşıyorum. Daha önceleri yanına yaklaşamadığım yaklaşınca da kokusunda kendimi kaybettiğim bitkilerimi hatırlıyorum outdoorda. İlk indoor deneyimim ve 4-5 aydır koca bir Çimen yetiştirmişim :(

ishak89

Yeni üye
Koku olmaması bir şeyleri n ters gittiğine mi işaretidir arkadaşlar,benim kızlarda cicekde ve koku yok

MrTiger420

Müptezel
Bazı genetikler çok kokar bazıları az. Koku olmaması genetiğin kötü olduğu yada bir şeylerin ters gittiği anlamına gelmez. Sonlarda azda olsa kokar. 18 derecenin altında soğuk stresi yaşayan bitkilerin kokmamaya başladığını bir growerden duymuştum.

Yostuzagna

Yeni üye
Bazı genetikler çok kokar bazıları az. Koku olmaması genetiğin kötü olduğu yada bir şeylerin ters gittiği anlamına gelmez. Sonlarda azda olsa kokar. 18 derecenin altında soğuk stresi yaşayan bitkilerin kokmamaya başladığını bir growerden duymuştum.
Kesinlikle katılıyorum. Ocak ayında kabinimin kenarlarının buz tuttuğunu hatırlıyorum. O günden beri bitkilerim kokmuyordu. Bilgi için teşekkürler kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    **** hahahaha** *****
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
  • deyorke deyorke:
    ****** ***** *** hahahaha ********** ****
  • K Kartal34:
    ******** *** ********** ********** ******* ***** ********** ******* hahahaha* ****** hahahaha ******** ******* **** hahahaha*** ******* ***** ***** hahahaha*
    +1
  • deyorke deyorke:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahaha ********* ***** ***** ********
    +1
  • K Kartal34:
    ***** ***** hahahaha* ****** ****** *******
    +1
  • deyorke deyorke:
    hahahaha**** hahahahahahahahahahahaha*****
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ***** ********* ***** ***** ********
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha*****
  • deyorke deyorke:
  • T Tropikal.MR:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*****
  • deyorke deyorke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ****** ******** ***** ******** ***** ** ********* ******** ******** ***** *** ********** **** *** ** ** hahahaha*** ** ** ***** ***** ***** ** hahahaha* ***** ****** ******* ********* *** ****** ******* ***** **** **** ***** ******** ***** hahahaha*** **** *** ******** *** ********* ******* ******* *** hahahaha******** ** ******* ********** ** ******* **** ********* ** hahahaha* hahahaha******* ********* ******* ***** ****** ******** ******** ********** ****** ****** ** ******** hahahaha* hahahaha **** hahahaha ***
  • deyorke deyorke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** * ******* hahahaha*** **** ********* ***** ******* ** * **** ****** ********** * ****** *****
  • deyorke deyorke:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: ******* ****** ****